English עברית Руcский 
דף הבית >> פרסום ומאמרים >> ים המלח >> סגולות הריפוי של ים המלח

סגולות הריפוי של ים המלח

ים המלח ידוע עוד מקדמא דנא כאתר מרפא טבעי ובעל סגולות ריפוי. ההשפעה המרפאת של ים המלח מתבטאת בשורה של מחלות עור, מחלות מפרקים, מחלות לב, מחלות ריאה ומחלות עיניים כרוניות. בכל התחומים האלה הוכחה היעילות הטיפולית של חשיפה לתנאים השוררים באזור ים המלח כאשר התוצאות לא נופלות בדרך כלל מטיפולים אחרים מקובלים. לאחרונה נמצא גם שיש למלחי ים המלח ולבוץ של ים המלח השפעה המעכבת הזדקנות העור. סביר להניח שעם הרחבת המחקרים תתגלינה מחלות נוספות אשר חשיפה לאזור ים המלח עשויה להשפיע עליהם.
 
הטיפול הטבעי המצוי בים המלח נמצא כבטוח לכל קבוצות הגיל וכמעט שאינו מלווה בתופעות לוואי.
 
בעשרות השנים האחרונות התפתחו בים המלח מרכזי טיפול המנצלים את הידע הרפואי הרב שהצטבר הקשור לתכונות המרפא הטבעיות של ים המלח. כמו כן בוצעו מחקרים רבים להערכת היעילות הטיפולית ומנגנון הפעולה של הטיפול האקלימי בים המלח בתחומי מרפא שונים. מרבית המחקרים בוצעו ע"י צוותים רפואיים, ובחסות אוניברסיטת בן גוריון.

תנאי המאקרו- אקלים של ים המלח חברו יחד ליצירת צירוף נדיר של תנאים שאין דומה לו על פני תבל, היוצרים סביבה טבעית ייחודית שהוכחה כתורמת למרפא ולבריאות.

מי ים המלח

ים המלח מאופיין בהרכב מיוחד ובריכוז גבוה של שורה של קטיונים כמו מגנזיום, נתרן, סידן ואניונים כזרחן ברומיד וכלוריד ועוד.. נמצא כי חלק מהמלחים חודרים מבעד לעור האדם, דבר שעוזר להשפעה המרפאה של הקלימטותרפיה ((climototherapy באזור זה.

הבוץ השחור

מחקרים מלמדים שהבוץ יעיל כגורם המקל על כאבי מפרקים וכאבי שרירים, תורם להרגשת שיפור ורענון העור. עוד נמצא כי לבוץ תכונות אנטי בקטריאליות.

האוויר המיוחד

האוויר עשיר במינרלים שביניהם בולטים במיוחד המגנזיום והברום, האקלים בים המלח יבש, הטמפרטורות חמות וקבועות ברוב ימות השנה.חדר אקלים ים המלח

הרעיון של מתקן "אקלים ים המלח" הוא לשחזר בחדר סגור בכל מקום בעולם בדרך טבעית כפי שקורה בים המלח מיקרו-אקלים זהה לאקלים של ים המלח בחודש מאי (חודש אקלים אופטימאלי).

המתקן משחזר בחדר האקלים את התנאים האופטימאליים של מיקרו-אקלים של ים המלח (טמפרטורה, לחות, יונים של המלחים באוויר, קרינה אינפרה אדומה בתחום טרהרץ, וצלילי ים ורוח) סה"כ המתקן משכפלים 31 פרמטרים בסיסיים של אקלים ים המלח.האקלים בחדר משחזר את סגולות שיפור הבריאות של ים המלח.
 
סגולות איכות הבריאות והריפוי של ים המלח מתוגברות באמצעות אפקט החימום העדין (קרינה בתחום טרהרץ) של כל תאי הגוף, השפעת הרכיבים הפעילים של המלחים והבוץ של ים המלח על תאי הגוף ונשימת המלחים והיונים שבאוויר.

כל ביקור במערכת מיקרו-אקלימית פועל להגדלת כמות כלי הדם (נימים) לכל תאי הגוף. הגדלת כמות נימים בגוף האדם מחזקת את המערכת החיסונית, תורמת לשיפור הבריאות ומעכבת הזדקנות בכל חלקי הגוף.
חשוב להדגיש שהטיפולים אינם מרפאים אלא רק מביאים להקלה או להפוגה של ממש הנמשכת לרב מספר חודשים
ניתן לקבוע כי שהייה ב- "חדר אקלים" כמו שהיה בים המלח מביאה לשיפור במחלות עור, מחלות מפרקים, מחלות לב, מחלות ריאה ומחלות עיניים כרוניות, מסיע להחלמה מהירה של נזקי מאמץ הגוף (שברים וקרעים של שרירים) ויש השפעה המעכבת הזדקנות העור.
 
ושוב נדגיש שהטיפולים אינם מרפאים (כפי שקורה גם בים המלח) אלה רק מביאים להקלה או להפוגה של ממש הנמשכת לרב מספר חודשים.

איך משתמשים בחדר אקלים?

בחדר הרחצה מרססים מי ים המלח על גוף המטופל. לאחר מכן מורחים תמיסה של בוץ (ריכוז מי מלח וריכוז בוץ הם עשירית מריכוזם בים המלח). המטופל נכנס לחדר מיקרו-אקלים היכן שהמערכת מותקנת ומתיישב על כסא נוח. במהלך 25-40 דקות הבאות, המטופל נהנה מאויר של מינרלים ויונים, מקרינה אינפרא אדומה בתחום  טרהרץ, ומוזיקה מרגיעה. לבסוף, המטופל נכנסל חדר הרחצה (מקלחת) מתלבש, ומשם לחדר הרגעה ושתית תה.
 
דמיינו עצמכם מקבלים טיפול קוסמטי מושלם בלי לזוז מהבית, בלי לנסוע לשום מקום, ולקבל תוצאות מרהיבות בעור הפנים והגוף ותחושה כללית של בריאות ומרגוע.
 
מוצרי ים המלח הנפלאים, מוצרי טיפוח לגוף, ומוצרי ספא "שמן המור" מציעים לכם את כל זאת בקלות, במהירות ובמחירים מפתיעים.


 

Go Back  Print  Send Page
 
SHEMEN AMOUR DEAD SEA LTD P.O.B. 12014 ASHDOD, ISRAEL

TEL: +972-8-8525501   FAX: +972-8-8532970
 
לייבסיטי - בניית אתרים