English עברית Руcский 
דף הבית >> פרסום ומאמרים >> ים המלח >> אודות ים המלחים המלח - אחד מפלאי תבל

417 מטר מתחת לפני הים, במקום הנמוך ביותר בעולם קיים עולם עשיר של ויטמינים ומינרלים ומגוון אפשרויות ריפוי מפליאות. המחקר המדעי בנושא סגולותיו של ים המלח, החל בשנת 1778 על ידי לבואזיה שערך את הניתוח הכמותי הראשון של מים מ-ים המלח. גי לוסאק, פרסם תיאור אחר של התרכובות הכימיות של ים המלח ב - 1818.

כתב העת היוקרתי "Nature", פרסם בשנת 1936 מאמר חשוב, שהתבסס על העבודה של אלעזרי וולקני בה הוא הוכיח שיש חיים בים המלח. בעתיד הקרוב, צוללת מחקר מאוישת ראשונה, עומדת לרדת לתחתיתו של ים המלח כדי לספק למדענים תובנות בעלות ערך רב.

ההשפעות היעילות של המינרלים בים המלח על תחומים רפואיים שונים היו ידועות עוד מאז קליאופטרה והכרזותיה על איכויות וסגולות תרומתם של מי ים המלח לטיפולי היופי. המרחצאות מתקופת הרומאים ששרידיהם נמצאו באזור ים המלח, מספקים ראיות נוספות לכך שים המלח היה ידוע ביתרונות הטיפוליים שלו.

סיפורי מסתורין על מקרי ריפוי מדהימים תודות להשפעתם המפליאה של מי ים המלח אנו יכולים אף למצוא בכתביהם של הצלבנים.

לאחר הקמתה של מדינת ישראל, מאמרים מדעיים החלו להתפרסם עם הוכחות המעידות כי לאזור ים המלח וים המלח עצמו יש השפעות מועילות בתחום ריפוי בעיות עור, פרקים, ראיה, נשימה ובעיות אחרות.

המכון הגיאולוגי בירושלים, המכון לגיאופיזיקה בחולון, המכון לחקר ים המלח באוניברסיטת תל אביב ומכוני מחקר רבים ברחבי העולם משקיעים משאבים רבים כדי לגלות את תעלומת תכונות המרפא של ים המלח. בתקופה האחרונה בעזרת כלים מדעיים חדשים ומתוחכמים, מתבררות תגליות, המדהימות אפילו גיאולוגים מנוסים ביותר.

אחת מהנקודות המסקרנות ביותר היא מקום בתחתית, המכונה "משולש ברמודה" של ים המלח. במקום המסוים הזה, מעיינות חמים ותנועות מגנטיות של שכבות קרקע גורמים ל"מתיחה" של ים המלח בשיעור של סנטימטר אחד בכל שנה וכן להימצאותם בכמות גדולה ביותר של מתכות נדירות.


ים המלח - המרכז להחלמה ולמרפא
ים המלח הוא בעל מבנה ייחודי של מים, שאין דומה לו על פני כדור הארץ. ים המלח הוא המקום הנמוך ביותר והמלוח מכל מעמקי המים בתבל. אזור ים המלח הוא אזור מרכזי למרפא. קשת ומגוון הטיפולים הבלעדיים המוצעים באזור כוללים רחצה בים המלח ובמעיינות התרמיים, טיפולי בוץ וכן חשיפה לשמש בעלת קרינת אולטרה סגול ייחודית.

בים המלח קיים ריכוז של 33% מלחים ומינרלים (לעומת 3% בלבד באוקיינוס). ההרכב המקורי של המינרלים בים המלח מסייע בצורה מהותית בשיפור המטבוליזם של התאים, תורם לשיקום ולהתחדשות שלהם, פועל כמחטא יעיל ביותר ומסיר חומרים מזיקים מהעור.

בוץ ים המלח מחייה את העור. עושר המינרלים הטבעיים שבבוץ השחור חיוניים ביותר לעור בריא, להתחדשות תאים ולמניעת הזדקנות של העור, ממריץ את פעילות מחזור הדם וכתוצאה משיתוף הפעולה ההדוק בינו ובין המינרלים העשירים הוא גורם להגדלת אספקת חמצן לעור והסרת רעלים ממנו וחיזוק מבנה רקמות העור. בוץ ים המלח משיל תאי עור מתים ומקנה לעור ולשיער מבט זוהר וצעיר.

גרגרי הבוץ הטבעי רכים ויחד עם זאת מקלפים ביעילות את תאי העור המתים, משאירים את העור בעל מראה רענן וקורן. הבוץ המכיל את המינרלים העשירים, אידיאלי להקלה על מחלות עור במקומות שונים בגוף.

שינויים הורמונאליים ופיזיולוגיים רבים מתרחשים בעת רחצה בים המלח או במעיינות התרמיים. המנגנונים שבאמצעותם קשת רחבה של מחלות ובמיוחד הפרעות אוטואימוניות, שהידע עליהם עלום, זוכים להקלה משמעותית שנוצרת כנראה מתוצאה של שילוב מספר גורמים, הכוללים שילוב של אפקטים מכאניים, תרמיים וכימיים – והכל תודות לרחצה במי ים המלח.מה הקשר בין ים המלח והרפואה האלטרנטיבית?

מהן תכונות הריפוי הטבעיות המצויות בים המלח?
ים המלח נמצא באחד המקומות המיוחדים במינם על פני כדור הארץ. זה המקום הנמוך ביותר בעולם, 410 מטר מתחת לפני הים. ים המלח הוא המקום היחיד בעולם המציע את ארבעת האלמנטים הראשיים של החיים באזור גיאוגרפי אחד: שמש, אוויר, מים ואדמה.

בכל אחד ממרכיבים אלה כשלעצמו גלומות תכונות ריפוי ייחודיות. כולם יחד מהווים שיטה רפואית. חשוב לדעת כי ים המלח בורך בשילוב של ארבעת האלמנטים הטבעיים, שאין כמותם באף מקום אחר בעולם. הכוונה היא לארבעת אלמנטים המצויים בצוותא ובאופן בלעדי בים המלח: האש, הרוח, האדמה והמים

ומה משמעותם?

 
  האש - מציינת את השמש הבריאה והיא אכן בריאה מכיוון שהמקום נמצא קצת יותר מ410 מטר מתחת לפני הים,
  ומכיוון שכך על קרני השמש לעבור מרחק נוסף עד שהם מגיעים למגע עם הגוף. הפועל היוצא הוא שהם מגיעים לגוף
  בעוצמה מופחתת יותר בהשוואה למקומות גבוהים יותר. זו הסיבה שהם אינם צורבים את הגוף. הוכח שזה לא רק
  טוב לשיזוף אלא גם, ואולי בעיקר למרפא. לדוגמא, ההשפעה החיובית על חולי פסוריאזיס ועל חולים במחלות עור
  נוספות.

  האדמה - הכוונה היא לבוץ הטבעי הנמצא בחוף של ים המלח. כורים אותו מחופי ים המלח לטובת הטיפולים. הבוץ
  הטבעי המצוי באזור הינו עשיר במינרלים ובמלחים. לבוץ זה סגולות רפואיות ידועות ומוכרות על ידי מחקרים שבוצעו 
  במקום. בוץ זה טוב הן לטיפולים רפואיים והן לטיפולים קוסמטיים והדבר מורגש היטב בתום הטיפולים. במאמר
  מוסגר יצוין כי משתמשים בבוץ זה גם לצרכי קוסמטיקה.

  האוויר - הוכח שהאוויר בים המלח רווי חמצן בשישה אחוזים יותר מבכל מקום אחר, בברום ובמגנזיום. והוא כמובן 
  יבש. אקלים זה טוב מאוד לטיפול בחולי ריאה, למשל מחלת סיסטיק פיברוזיס, מרפאות המצויות באזור מארחות מידי
  שנה קבוצות חולים מגרמניה במה שקרוי "מחנה חורף". בארצם קר מאוד בחורף, ובים המלח הם זוכים למזג אוויר
  מאוד נוח, ולאוויר שמיטיב עימם מאוד תודות לריכוז היותר גבוה של חמצן. בנוסף לזה, יש כאמור באזור ברום, שהוא
  אלמנט המרגיע את המערכת העצבית.

  המים - כשמדברים על מים, רצוי לדעת שיש שלושה סוגים של מים באזור: מי ים המלח, מים תרמו-מינרלים
  ומים מינרלים לשתיה ממעיינות עין גדי.
  מי ים המלח הם מים מהים המלוח ביותר בעולם, עם ריכוז של 350 גרם מלחים לליטר. המים מכילים 24 מינרלים 
  שונים. בים המלח אפשר לצוף בצורה האופטימלית האפשרית. אם מבקשים לעשות טיפולים בבריכות השונות 
  המלאות מי ים מחוממים, דוגמת טיפולי הידרותרפיה, אפשר לעשות אותם ללא שימוש בעזרים טכניים העוזרים לגוף לצוף. המים התרמו-מינרלים הינם מים המאופיינים בריכוז גבוה של מינרלים. לאורך החוף של ים המלח ישנם מוקדים של מעיינות תרמו-מינרלים העשירים בגופרית.

 

Go Back  Print  Send Page
 
SHEMEN AMOUR DEAD SEA LTD P.O.B. 12014 ASHDOD, ISRAEL

TEL: +972-8-8525501   FAX: +972-8-8532970
 
לייבסיטי - בניית אתרים